2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Bahar Dönemi Faaliyetleri Senato Kararları

2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Bahar Dönemi Faaliyetleri Senato Kararları

  1. Birinci ve ikinci öğretim dersleri, haftalık ders programında belirtilen günde ve ilk dersin başlangıç saatinde başlayacak şekilde, Microsoft Teams üzerinden, çevrimiçi eşzamanlı (canlı-senkron) olarak işlenecektir. 
  2. Çevrimiçi eşzamanlı işlenecek tüm dersler, derse katılamayan öğrencilerin daha sonra ilgili derslere ulaşabilmesi için Öğrenme Yönetim Sistemi (LMS)’ne kaydedilecek ve ders dokümanları haftalık olarak dersi alan öğrencilerle paylaşılacaktır. 
  3. Türk Dili ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi servis dersleri, çevrimdışı eşzamansız (asenkron) olarak işlenecektir. Her bir ders için ders videoları ve ders dokümanları haftalık olarak, dersi alan öğrencilerle ilgili paylaşılacaktır. 
  4. Öğrenciler, çevrimiçi eşzamanlı işlenecek derslere en az %25 oranında katılmak zorundadır. 
  5. Öğrenciler, katkı oranı %24 olan bir ara sınava, katkı oranı %16 olan bir ödeve ve katkı oranı %60 olan bir yarıyıl sonu sınavına (final/bütünleme) tabi tutulacaktır. Ara sınavlar, ilan edilen tarihlerde çevrimiçi eşzamanlı ve süreli olarak yapılacaktır. Ödevlerle ilgili süreç öğretim elemanları tarafından LMS üzerinden yürütülecektir. 
  6. Yarıyıl sonu sınavları, dersler tamamlandıktan sonra yüz yüze veya çevrimiçi eşzamanlı yapılacaktır. Yarıyıl sonu sınavlarının yapılış şekline, pandeminin seyrini dikkate alarak, Senato daha sonra karar verecektir.